Aktualności

10.06.2019 08:30
Radioterapia w leczeniu glejaków
Głos Pacjenta Onkologicznego

Dr n. med. Marzanna Chojnacka – koordynator Centrum Radioterapii Nowotworów Wieku Dziecięcego w COI w Warszawie, specjalista radioterapii onkologicznej ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów wieku dziecięcego. Z dr Marzanną Chojnacką rozmawiamy o zastosowaniu radioterapii w leczeniu glejaków u dorosłych i dzieci oraz o nowej placówce radioterapii nowotworów u małych pacjentów.

8.06.2019 08:30
Rola badań genetycznych w diagnostyce i leczeniu operacyjnym glejaków
Głos Pacjenta Onkologicznego

Glejaki to najczęściej występująca grupa pierwotnych nowotworów ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Wywodzą się z  tkanki glejowej stanowiącej zrąb, czyli podścielisko tkanki mózgowej.

5.06.2019 08:30
Z jak zabieg operacyjny
Głos Pacjenta Onkologicznego

Dr Sybilla Berwid-Wójtowicz radzi, jak możemy przygotować się do zabiegu chirurgicznego, który jest podstawową metodą leczenia pacjentów onkologicznych, aby skrócić okres rekonwalescencji i zmniejszyć ilość potencjalnych powikłań po operacji.

5.06.2019 08:30
Drzwi nie całkiem otwarte dla nowej ery w polskiej onkologii dziecięcej
Ewa Biernacka / onkologia-dziecieca.pl

O trudnym leczeniu pacjentów pediatrycznych w okresie wznowy w przebiegu ostrej białaczki limfoblastycznej, zwłaszcza tej po przeszczepieniu komórek macierzystych szpiku, i o potrzebnych wówczas - niedostępnych w Polsce - technologiach i lekach z prof. Janem Styczyńskim, konsultantem krajowym w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, nadzorującym pracę Oddziału Transplantacji Szpiku Kostnego w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy  oraz kierującym Zakładem Onkologii Klinicznej i Eksperymentalnej w Collegium Medicum w Bydgoszczy – rozmawia Ewa Biernacka.

zobacz więcej
partnerzy: Jazz Pharmaceuticals Sanofi Genzyme