W dniach 5-6 kwietnia b.r. Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej organizuje 3. edycję Akademii Edukacyjnej. Akademia tym razem odbędzie się w Warszawie w hotelu NOVOTEL WARSZAWA CENTRUM przy alei Marszałkowskiej 94/98.

Oficjalna strona wydarzenia


Program

Piątek 5.04.2019
10.00–12.30
Warsztaty biostatystyczne:
Nowoczesne podejście do analiza przeżycia
Przewodniczący: Jerzy Kowalczyk, Wojciech Młynarski
Wojciech Fendler
12.45–14.00
Immunoterapia w leczeniu neuroblastoma
Przewodniczący: Bożenna Dembowska-Bagińska, Bernarda Kazanowska
Nowoczesne postępowanie diagnostyczne i lecznicze w neuroblastoma
Walentyna Balwierz
Immunotherapy in neuroblastoma Holger Lode
14.00–14.45 Lunch
14.45–16.00
Debata Oksfordzka w Warszawie: Zespól lizy guza a leczenie nerkozastępcze
Przewodniczący: Jerzy Kowalczyk, Michał Matysiak
Oczami onkologa dziecięcego Tomasz Szczepański
Oczami nefrologa dziecięcego Marcin Tkaczyk
16.00–16.30 Transplantologia w pigułce
 
Monitorowanie stanu zdrowia i jakości życia dzieci
poddanych transplantacji komórek krwiotwórczych
Jacek Wachowiak
16.30–17.00 Przerwa na kawę
17.00–19.15
Mikroangiopatiie i zakrzepice w onkologii i hematologii
Przewodniczący: Anna Klukowska, Maryna Krawczuk-Rybak, Jarosław Peregud-Pogorzelski
VOD u pacjentów niepoddanych i poddanych HSCT Krzysztof Kałwak
Wytyczne postępowania w zakrzepicach u dzieci
(ASH 2018)
Anna Klukowska
TTP Jerzy Windyga
Zespół hemolityczno-mocznicowy (HUS czy aHUS) Marcin Tkaczyk
Sobota 6.04.2019
08.15–10.00
Guzy mózgu/guzy lite
Przewodniczący: Danuta Perek, Bernarda Kazanowska, Elżbieta Adamkiewicz-Drożyńśka
Podtypy molekularne medulloblastoma
a nowoczesne postępowanie lecznicze
Bożenna Dembowska-Bagińska
Guzy łagodne czy złośliwe kości? Danuta Perek
Nowotwory złośliwe przewodu pokarmowego u dzieci Ewa Bień
10.00–11.45
Debada Oksfordzka w Warszawie: Nowoczesne postępowanie w zaburzeniach krzepniecia
Przewodniczący: Paweł Łaguna, Tomasz Urasiński, Mariusz Wysocki
Leki o przedlużonym działaniu w leczeniu hemofilii:
pro contra (2 × 15 min)
Tomasz Urasiński,
Wojciech Młynarski
Leczenie przewlekłej ITP: splenektomia czy agoniści TPO (2 × 15 min)
Nie czynniki krzepniecia to co w leczeniu cieżkiej postaci
hemofilii? pro contra (2 × 15 min)
Tomasz Ociepa,
Paweł Łaguna
11.45–12.00 Przerwa na kawę
12.00–13.30
Zakażenia w onkologii i hematologii odmienione przez przypadki
Przewodniczący: Mariusz Wysocki, Szymon Skoczeń, Ninela Irga-Jaworska
Grzybica płuc od diagnostyki do skutecznego leczenia Jan Styczyński
Posocznica: czy konieczne jest leczenia na OIT? Joanna Trelińska
Infekcje CMV: diagnostyka i leczenie Szymon Skoczeń
13.30–14.15 Lunch
14.15–16.15
Choroby rzadkie w onkologii i hematologii odmienione przez przypadki
Przewodniczący: Mariusz Wysocki, Szymon Skoczeń, Ewa Gorczyńska
  Zespół Downa Michał Matysiak
  Zespół Wiscott-Aldricha Sylwia Kołtan
  Zespół Lee-Fraumeni Agata Pastorczak
  RAS-opatie w onkologii i hematologii Marek Ussowicz
> Kalendarz