Szanowni Państwo! Drogie Koleżanki i Koledzy! Drodzy Przyjaciele!

Mijają już dwa lata od ostatniego zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Dziś myślimy już o następnym zjeździe. W 2019 roku Wrocław będzie gościł chirurgów dziecięcych w ramach XVII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. To już po raz czwarty Wrocław będzie gospodarzem zjazdu. To bezdyskusyjnie wielkie uznanie dla wrocławskiej szkoły chirurgii dziecięcej, zainicjowanej przez prof. A. Michejdę, a kontynuowanej przez prof. J. Słowikowskiego, prof. J. Czernika i prof. D. Patkowskiego. Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że jako „czwarty wrocławski” prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych mogę być gospodarzem „święta” polskiej chirurgii dziecięcej. W imieniu Zarządu Głównego, Komitetu Organizacyjnego XVII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych oraz własnym pragnę zaprosić Państwa 22-24 maja do Wrocławia. Pragniemy, by nasz zjazd był wspólnym forum wymiany doświadczeń w leczeniu małych pacjentów, dzielenia się sukcesami, nowymi metodami i technikami operacyjnymi, jak i też niepowodzeniami, by ich uniknąć w przyszłości. Mam nadzieję, że nasze spotkanie będzie stanowiło platformę do dyskusji między uznanymi autorytetami chirurgii dziecięcej z Polski i z zagranicy a szkolącymi się rezydentami. Bardzo liczymy na udział chirurgów dziecięcych zarówno z ośrodków akademickich, jak i regionalnych oddziałów chirurgii dziecięcej, tak aby wspólnie dyskutować o tym, co możemy zrobić, by polska chirurgia dziecięca była nowoczesna, skuteczna i przyjazna małym pacjentom.

Oprócz aspektów naukowych pragniemy, by nasze spotkanie stanowiło okazję do jeszcze lepszej integracji naszego Towarzystwa i nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. To niezwykle ważny aspekt. „Poznajmy się bliżej” to motto naszego zjazdu. Pragniemy dlatego zaproponować Państwo program Zjazdu, który nie tylko pozwoli na zdobycie nowych doświadczeń klinicznych, ale i spędzenie wspólnie czasu w przepięknym Wrocławiu. Mamy nadzieję, że to będzie „Wrocław”, jaki jeszcze nie jest znany wielu z Was.

Żywię głęboką nadzieję, że XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych będzie wydarzeniem, które pozostanie na długo w Państwa pamięci.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

prof. dr hab. Maciej Bagłaj
Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego XVII Zjazdu PTChD

Oficjalna strona wydarzenia

> Kalendarz