< Dla chorych

Stowarzyszenie UNICORN prowadzi dwa miejsca, w których można skorzystać z pomocy specjalistów.

Centrum Psychoonkologii UNICORN przy ul. Zielony Dól 4 w Krakowie

Istotą propozycji Centrum Psychoonkologii jest edukacja, rehabilitacja i poprawa komfortu emocjonalnego pacjentów, co może wpływać na zdrowienie i lepszą jakość życia chorego. Organizowane zajęcia pomagają ich uczestnikom zrozumieć, że chorzy sami dla siebie są wartością, a także przypominają o istnieniu innych obszarów życia, o których w związku z chorobą niekiedy zupełnie zapomnieli. Ponieważ choroba nowotworowa dotyka nie tylko samego pacjenta, ale także i jego rodzinę, naszą pomoc kierujemy zarówno do chorych, jak również ich bliskich.

  • Psychoonkologiczne turnusy rehabilitacyje: warsztaty terapii Simontonowskiej dla osób chorych i ich bliskich.

W programie grupowe zajęcia z psychologiem, instruktorem zajęć ruchowych oraz choreoterapeutą oraz indywidualne konsultacje z psychologiem.

  • Psychoonkologiczne turnusy rehabilitacyje: wielospecjalistyczne warsztaty  dla osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich.

 

„Nie tylko leki leczą” – w programie grupowe zajęcia z psychologiem, lekarzem onkologiem, dietetykiem, choreoterapeutą i muzykoterapeutą oraz zajęcia ruchowe.

Spotkania, warsztaty, konsultacje w siedzibie Stowarzyszenia na ul. Kopernika 19E

Siedziba na ul. Kopernika to miejsce, gdzie odbywają się stacjonarne zajęcia. Są one bezpłatne i skorzystać może z nich każdy kto zmaga się z chorobą nowotworową lub osoba wspierająca chorego.

  • Indywidualne wsparcie psychologiczne

Możesz skorzystać z indywidaulne, bezpłatnego wsparcia, jakim jest rozmowa z psychoonkologiem, który pomaga poukładać sobie życie po diagnozie i wspiera w powrocie do zdrowia.

  • Warsztaty i wykłady

Prowadzimy szereg zajęć grupowych, w których uczestnictwo jest bezpłatne. Są to zarówno wykłady, np. z diety antynowotworowej, jak i warsztaty psychologiczne np. dobrostan społeczny.

  • Grupowe zajęcia ruchowe

Ruch jest również ważnym elementem powrotu do zdrowia, dlatego też prowadzimy bezpłatne zajęcia ruchowe np. taniec brzucha, pilates czy nordic walking.

Opis zajęć wraz z aktualnymi terminami znajdą Państwo w HARMONOGRAMIE

Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel: +48 12 425 11 02