< Aktualności

Oddział hematologii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie od 1 sierpnia zawiesza działalność na czas nieokreślony. Dla 30 małych pacjentów będących pod opieką oddziału jest to prawdziwy dramat. Dwie ostatnie specjalistki pracujące na oddziale hematologii dziecięcej w zespole szpitali miejskich w Chorzowie przechodzą na emeryturę, natomiast dyrekcja zawiesza działalność oddziału, by dać sobie czas na znalezienie specjalistów na ich miejsce. Co stanie się z chorymi dziećmi zanim znajdą się chętni do pracy hematolodzy dziecięcy?

Rzecznik szpitala Kamil Nowak wyjaśnia, że wszyscy pacjenci znajdą nowe miejsce, gdzie będą kontynuować leczenie.

Zrobimy wszystko, by mali pacjenci nie musieli się leczyć poza województwem, ale nie mogę wykluczyć takiej sytuacji - twierdzi Nowak.

Prof. Tomasz Szczepański, konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, zamierza w najbliższych dniach rozmawiać z dyrektorami dwóch szpitali w Zabrzu i Katowicach, gdzie funkcjonują oddziały hematologii, o umieszczeniu w nich dzieci z Chorzowa.

Już kilka lat temu proponowałem, by w województwie śląskim stworzyć dwa ośrodki. Jeden specjalizujący się w hematoonkologii w Zabrzu, a drugi w Katowicach specjalizujący się w neuroonkologii. To rozwiązanie racjonalne ze względu na potencjał medyczny, liczbę specjalistów i pacjentów - wyjaśnia prof. Szczepański. - Dziś mamy sytuację kryzysową, której absolutnie nie mogą odczuć nasi pacjenci. Chcę jednak dodać, że nie tylko brakuje nam specjalistów, ale też nadmiernie obciążone pracą są pielęgniarki, odgrywające niezwykle ważną rolę na takich oddziałach, bo wielu pacjentów wymaga intensywnego nadzoru.

 

Szczegóły dotyczące zatrudnienia w SP ZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie znajdą Państwo TUTAJ